Ignorant dla ignorantów. Były seminarzysta atakuje Kościół, a nawet nie odróżnia czystości od celibatu

pixabay

Ukazała się kolejna publikacja atakująca Kościół napisana przez byłego seminarzystę. Marian Wójcik wydał książkę lansowaną przez media, gdzie rzekomo pokazuje „obłudę celibatu w Kościele”.

Pomijając fakt, że autor opiera się głównie na plotkach i rzekomo widzianych przez siebie sytuacjach, pojawia się klasyczny błąd pokazujący, jak wielką ignorancją w temacie celibatu wykazują się antyklerykalne środowiska. Otóż autor utożsamia pojęcia „celibatu”, czyli zakazu wstępowania w związek małżeński z „czystością”, czyli zakazem uprawiania seksu (który to zakaz dotyczy w Kościele wszystkich, poza parą małżonków).

Autor przekonuje też, że to księża nie rozumieją celibatu czy też nie potrafią go wyjaśnić w kontekście teologicznym (choć przecież celibat ustanowiono z przyczyn m.in. praktycznych).

W sumie dobrze, że ktoś taki nie został księdzem.

Kontrrewolucja.net

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Najpopularniejsze

Wszystkie prawa zastrzeżone. Możesz udostępniać treści portalu Lewy.pl w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie treści w części lub całości przez inne redakcje oraz serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Copyright © 2017 Fundacja Edukacja przez Media

Góra