Media żerują na ofiarach… losu?

Coraz więcej programów żerujących nie tylko na ludzkiej tragedii, ale innościach, deficytach, kalectwie, a wszystko dla zwiększenia oglądalności. Po to zapraszani są ludzi nieszczęśliwi…

W mediach publicznych i prywatnych można mnożyć programy, gdzie obiektem do oglądania są nałogowi seksoholicy, młodzież kompulsywnie okaleczająca się, staruszkowie opowiadający o seksie itd.

Problem w tym, dlaczego oglądamy to… my? Czy zdjęcie „romantyka” (foto wyżej) to temat do TV czy raczej do psychologa? Temat ciekawy do płytkiego relacjonowania czy do intymnej pogłębionej terapii?

Robert Wyrostkiewicz

 

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Najpopularniejsze

Wszystkie prawa zastrzeżone. Możesz udostępniać treści portalu Lewy.pl w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie treści w części lub całości przez inne redakcje oraz serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Copyright © 2017 Fundacja Edukacja przez Media

Góra