Tańce i szmaty na kiju w trakcie Mszy świętej? Zobacz, dlaczego NIE WOLNO tego robić! (WIDEO)

Współcześnie zdarzają się coraz częściej „mądrzy” teologowie zachęcający do pląsania w czasie Liturgii Mszy świętej albo do machania szmatami na kiju, co nazywa się „tańcem flagami”. Ten film szybko i konkretnie masakruje te bzdury.

Nagrany dwa lata temu filmik nie traci na aktualności. Mateusz Ochman w sposób prosty – z powoływaniem się na konkretne autorytety w Kościele – wyjaśnia, dlaczego pewnych rzeczy pod żadnym pozorem nie wolno nigdy robić w czasie Mszy świętej. Zobacz i posłuchaj sam.

Smutne jest, że – uważający się za mniejszość – hipsterzy chodzący do kościoła tak bardzo narzucają swoje „nowoczesne” formy, że ciężko właściwie w większych miastach Polski znaleźć parafię, w której nie byłoby srogich aberracji liturgicznych.

A jak jest w Waszych parafiach? Wciąż rozum i godność człowieka, czy modernizm już się wkradł?

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Najpopularniejsze

Wszystkie prawa zastrzeżone. Możesz udostępniać treści portalu Lewy.pl w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie treści w części lub całości przez inne redakcje oraz serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Copyright © 2017 Fundacja Edukacja przez Media

Góra