Ratujmy zwierzęta i mordujmy dzieci

pixabay (kolaż)

Trochę mnie zastanawia pokrętna logika obozu podobno dobrej zmiany. Szykuje się projekt, który zakaże prowadzenia ferm futerkowych w imię obrony praw zwierząt. Jednocześnie przez dwa lata nie tylko nie poszerzono ochrony życia poczętego dziecka, ale nawet uwalono już jedną inicjatywę.

Mnóstwo katolików zagłosowało na obecną partię tylko dlatego, że dali się oszukać, że wprowadzą ochronę życia. A tu w zonk – PiS uwalił projekt Fundacji Pro. Jednocześnie zapewniali, że i tak są za życiem… tylko że gdyby to przyjęto to byłby pucz.

Ciężko mi dyskutować z takimi absurdalnymi hasłami. Jednak wielu z żelaznego elektoratu tej partii w to uwierzyło. Równie dobrze mógłbym wcinać schabowego (którego uwielbiam) i mówić, że jestem weganinem. Absurdalne… ale jak widać skuteczne.

Szkoda tylko, że ci „katolicy” stawiają los zwierząt wyżej, niż życie ludzkie. Jest to oczywiście niezgodne z moralnością katolicką. Człowiek bowiem stoi wyżej, niż zwierzę.

Jednocześnie szkoda, że rząd postanawia rozwalić branżę, w której Polska jest liderem na rynku. A jeszcze niedawno sami narzekali, gdy poprzedni rząd niszczył to, w czym byliśmy dobrzy…

Jerzy Kopanek

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Najpopularniejsze

Wszystkie prawa zastrzeżone. Możesz udostępniać treści portalu Lewy.pl w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie treści w części lub całości przez inne redakcje oraz serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Copyright © 2017 Fundacja Edukacja przez Media

Góra