Aborcja kryterium prawa do życia? Takie głupoty tylko w ONZ!

pixabay

Komisja Praw Człowieka ONZ chce, by z aborcji zrobić kryterium oceny prawa do życia. Ciężko zrozumieć, o co chodzi pomysłodawcom.

Organ pomocniczy ONZ przygotował w Komentarzu Ogólnym nową interpretację prawa do życia z art. 6 Międzynarodowej Konwencji w Sprawie Praw Obywatelskich i Politycznych. W skrócie wprowadza ona możliwość jeszcze silniejszego lobbowania w prawie państwowym aborcji!

Państwa członkowskie muszą według dokumentu zapewnić bezpieczny dostęp do aborcji „w celu ochrony życia i zdrowia ciężarnej, w sytuacji gdy ciąża donoszona do końca wywoływałaby ból i cierpienie, szczególnie gdy jest efektem gwałtu lub czynu kazirodczego lub kiedy płód jest uszkodzony w stopniu śmiertelnym”.

Oprócz tego zaleca się, by nie karać lekarzy dokonujących aborcji, nawet w przypadku łamania przez nich prawa.

Oto drodzy Państwo lewacka logika, według której mordowanie dzieci chroni życie…

gosc.pl

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Najpopularniejsze

Wszystkie prawa zastrzeżone. Możesz udostępniać treści portalu Lewy.pl w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie treści w części lub całości przez inne redakcje oraz serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Copyright © 2017 Fundacja Edukacja przez Media

Góra