Media oburzają się, że stowarzyszenie prosi o pieniądze

twitter RóżaniecDoGranic

Portal wp.pl odniósł „sukces”! Otóż ostrzegają o tym, że organizacja promująca akcję „Różaniec do granic” zachęca do zasilenia swojej organizacji. Czy ktoś uświadomi redaktorów, że fundacje i stowarzyszenia najczęściej utrzymują się z darowizn?

„Różaniec do granic” jest – co przyznaje nawet wp.pl – wielkim sukcesem, który zgromadził „setki tysięcy wiernych”. Jednak „znalazł się ktoś, gotowy podczepić się pod ten sukces”.

– Chce wykorzystać zauroczenie Polaków modlitwą różańcową, zamieniając to w rzekę pieniędzy. Ostrzegamy, pilnujcie portfela swojej babci, zanim zrobi coś nierozsądnego – ostrzega portal wp.pl. Kto jest tym wielkim złym? Ano Stowarzyszenie im. Piotra Skargi.

Organizacja wysyła co jakiś czas różaniec lub broszurę wraz z prośbą o wysłanie darowizny. Dla redaktorów wp.pl jest to jednak naciąganie. Porównują tę praktykę z wyłudzaniem pieniędzy.

– Akcja do złudzenia przypomina naciąganie przez pocztowych cwaniaków. Takich, którzy oferują płatny wpis do ewidencji gospodarczej – podczas gdy zarejestrowanie działalności w rządowym serwisie CEIDG jest bezpłatne. Na pewno słyszeliście o oszustach wysyłających pocztą nigdy niezamówione książki i broszury, a potem domagających się od swoich ofiar horrendalnych kwot. Najbardziej bezczelni kombinatorzy wysyłają do firm faktury licząc, że w natłoku korespondencji ktoś kliknie przelew – czytamy na stronie.

Można lubić to stowarzyszenie lub nie. Jednak ignorancja redaktorów i nagonka sugerująca oszustwo to zdecydowanie za duża przesada.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Najpopularniejsze

Wszystkie prawa zastrzeżone. Możesz udostępniać treści portalu Lewy.pl w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie treści w części lub całości przez inne redakcje oraz serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Copyright © 2017 Fundacja Edukacja przez Media

Góra