Skauci „be”, bo nie przyjmują dziewczyn. Ale sekcja kobiet nie zamierza przyjmować chłopców i jest spoko

facebook

Boy Scouts of America uległa naciskom i będzie przyjmować w swoje szeregi dziewczynki. Wcześniej już zgodzili się przyjmować dziewczyny, które „czują się” chłopcami”.

– Ciekawostka zza oceanu: po ponad 30 latach oskarżeń o dyskryminację, procesów i nacisków, zajmujący się wychowaniem chłopców związek Boy Scouts of America podjął decyzję, że w swoje szeregi będzie przyjmował także dziewczynki. Siostrzana organizacja Girl Scouts odmówiła komentarza w sprawie ewentualnego przyjmowania chłopców – informuje Krzysztof Bosak na Facebooku.

– Dla uzupełnienia dodam, że już wcześniej ruch „Boy Scouts” podjął decyzję o przyjmowaniu dziewcząt „trans-gender”, które czują się chłopcami – dodaje.

– To co dla nas istotne w tej historii, to że ten proces ma miejsce w momencie kiedy w USA teoretycznie rządzi prawica. Warto obserwować i wyciągać wnioski! – podsumowuje Krzysztof Bosak.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Najpopularniejsze

Wszystkie prawa zastrzeżone. Możesz udostępniać treści portalu Lewy.pl w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie treści w części lub całości przez inne redakcje oraz serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Copyright © 2017 Fundacja Edukacja przez Media

Góra