Dania uważa, że określenie „kobieta w ciąży” jest transfobiczne!

pixabay

Duńskie MSZ zwróciło się do Komitetu Praw Człowieka ONZ, by zaprzestano w dokumentach używania określenia „kobieta w ciąży”. Zdaniem duńskiego ministerstwa, jest ono transfobiczne i dyskryminuje transgenderowców.

– Poprzez używanie terminu kobieta w ciąży, Komitet może nieumyślnie ograniczać stosowanie niniejszego ustępu, wykluczając transgenderowe osoby, które urodziły – twierdzi MSZ Danii.

Oprócz tego Duńczykom nie podoba się określenie „prawo do życia”. Uważają, że pojawia się ono w dokumentach ONZ zbyt często i jest zbyt ogólne.

kresy.pl

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Najpopularniejsze

Wszystkie prawa zastrzeżone. Możesz udostępniać treści portalu Lewy.pl w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie treści w części lub całości przez inne redakcje oraz serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Copyright © 2017 Fundacja Edukacja przez Media

Góra