Ksiądz-założyciel „Szlachetnej paczki” masakruje lewaków! „‚Ubodzy w duchu’ to nie ci, co mało mają ale mało potrzebują”

Twitter Jacek Stryczek

Ks. Jacek Stryczek, założyciel „Szlachetnej Paczki” w rozmowie z RMF FM zauważa, że nie wolno „zazdrościć komuś, że komuś jest lepiej”. Przypomina też, że fragment o „ubogich w duchu” nie wychwala tego, że ktoś jest biedny, ale wskazuje na to, by nie potrzebować wiele.

– Dzisiaj ta grupa, która najczęściej staje się biedna to osoby starsze, które całe życie pracowały i nie spodziewały się, ze nastąpi taka duża dewaluacja ich przychodu – mówi ks. Strzyczek.

Zauważa też, że zazdroszczenie komuś tego, że mu się powodzi lepiej od nas jest zdecydowanie złe. – Napisałem niedawno taki piękny tekst o nowej religii – „katozazdrośnicy” – że w imię Boga zazdrościsz komuś, że jemu jest lepiej. Nie ma czegoś takiego w nauczaniu Ewangelii, że porównujesz nieustająco, że komuś jest lepiej, a komuś jest gorzej i nie ma co się zastanawiać ile ktoś zarabia – mówi założyciel „Szlachetnej Paczki”. – Błogosławieni „ubodzy w duchu” to są ci, którzy mało potrzebują, ale nie ci, którzy mało mają. To, że ktoś ma mało to nie jest niczym wyróżniającym. Ważne jest to, aby walczyć o to, żeby ludzie mogli zarabiać normalnie i żyć normalnie, a nie wmawiać innym, że są lepszą wersją człowieka – tłumaczy kapłan.

Co na to młode lewaki?

rmf24.pl

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Najpopularniejsze

Wszystkie prawa zastrzeżone. Możesz udostępniać treści portalu Lewy.pl w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie treści w części lub całości przez inne redakcje oraz serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Copyright © 2017 Fundacja Edukacja przez Media

Góra