Ale wtopa! Wrzucili oczywistego fejka, a ludzie się nabierają

Na jednej z grup politycznych – najpewniej w ramach trollingu – wrzucono grafikę ostrzegającą przed „zmianami”, które wprowadza PiS. Rzecz w tym, że osoby minimalnie interesujące się polityką rozpoznają w tym fejka. Ale nie na grupie fejsbukowej…

– Tak PiS będzie fałszować wybory!!! Wystarczy, że po wyciągnięciu kart do głosowania z urny (przezroczystej) dostawimy krzyżyk przy kandydacie PiS a kwadrat przy kandydacie opozycji – „ostrzega” użytkownik o imieniu Sebastian.

Facebook Dyskusje polityczne od prawa do lewa

Fakenewsem wieje na kilometr. Mimo tego ludzie się łapią. Wojciech pisze, że „to nie ma znaczenia”, ponieważ „PIS zmieni pod siebie PKW”. Twierdzi też, że „komuniści za PRL aż tak nie kombinowali”. Użytkownik Bartek pyta o źródło. Krzysiek zauważa, że tak jest, ale Maja natomiast przekonuje, że „teraz bedzie co najmniej dwie”. – Wiec kazda ilosc bedzie brana pod uwage, a tym samym ma pelne pole do popisu falszerz – komentuje Maja.

Głosem rozsądku okazuje się być użytkownik Paweł Gawlicki. – Cały czas takie są nieważne. Ludziki, czytajcie instrukcje obsługi tego cyrku zwanego powszechnymi wyborami – podsumowuje.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Najpopularniejsze

Wszystkie prawa zastrzeżone. Możesz udostępniać treści portalu Lewy.pl w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie treści w części lub całości przez inne redakcje oraz serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Copyright © 2017 Fundacja Edukacja przez Media

Góra