Europejskość to stan umysłu! W jednym rzędzie św. Maksymilian i islamski terrorysta, bo „oddali życie za wiarę”

wikimedia commons (kolaż)

W Berlinie otwarto wystawę „Muzeum Męczenników”. Autor umieścił tam zdjęcia osób, które oddały życie za wiarę. Nic kontrowersyjnego? Otóż w jednym rzędzie umieścił tam św. Maksymiliana… i islamskich zamachowców!

W galerii Bethanien w Berlinie dostępna jest wystawa „artystów” ze Skandynawii. Ekspozycja pokazuje ludzi, którzy „zginęli za swoją wiarę”. I tak oto św. Maksymilian czy św. Apolonia z Aleksandrii zrównani zostali z Ismaelem Omarem Mustafą czy Mohammedem Attą, zamachowcem, który pokierował samolotem w World Trade Center.

Autorzy twierdzą, że islamscy terroryści też są męczennikami, bo… zginęli za swoją wiarę!

Organizatorem wystawy jest stowarzyszenie Nordwin, które finansowane jest z budżetu Berlina.

nczas.com

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Najpopularniejsze

Wszystkie prawa zastrzeżone. Możesz udostępniać treści portalu Lewy.pl w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie treści w części lub całości przez inne redakcje oraz serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Copyright © 2017 Fundacja Edukacja przez Media

Góra