Dostała 9 mln funtów za to, że uniemożliwiono jej zamordowania swojego nienarodzonego dziecka!

Sąd w Wielkiej Brytanii przyznał matce dziecka chorego na hemofilię i autyzm 9 milionów funtów. Powód? „Złe urodzenie”, czyli odszkodowanie za to, że z powodu niewykrycia wcześniej choroby uniemożliwiono zabicie dziecka w jej łonie!

pixabay

– Sędzia w swoich karkołomnych wyjaśnieniach przyznała, że nie ma wątpliwości, że matka kocha swoje dziecko, a pozew wniosła tylko po to, by zapewnić mu lepsze życie. Według niej powiedzieć, że matka „zakończyłaby ciążę” to nie to samo, co powiedzieć, że jej syn „jest teraz niechcianym dzieckiem”. Niemniej głównym powodem przyznania tej rekordowej sumy jest fakt, że dziecko „nie urodziłoby się gdyby nie niedbalstwo oskarżonego” – informuje stopaborcji.pl.

Dożyliśmy więc czasów, gdy za niezamordowanie chorego otrzymuje się gigantyczne odszkodowania.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Najpopularniejsze

Wszystkie prawa zastrzeżone. Możesz udostępniać treści portalu Lewy.pl w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie treści w części lub całości przez inne redakcje oraz serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Copyright © 2017 Fundacja Edukacja przez Media

Góra