Europa 2050: Muzułmanów trzykrotnie więcej, niż obecnie!

pixabay

Eksperci z Centrum Badawczego Cew w Waszyngtonie w swoim raporcie ostrzegają: liczba muzułmanów w Europie drastycznie wzrośnie. Udział islamistów w społeczeństwie może wynieść – w zależności od kraju – nawet do 30 proc.!

Według analizy, w Europie będzie żyć wówczas 75 milionów wyznawców islamu. Problem dotyczyć jednak ma głównie Europy Zachodniej. W raporcie podkreślono, że kraje takie, jak np. Polska nie odczują bezpośrednio tej zmiany.

Najwięcej z nich żyć będzie w Niemczech. Aż 20 proc. mieszkańców będzie wyznania mahometańskiego. Dla porównania, w zeszłym roku społeczność muzułmańska wynosiła „zaledwie” 6 proc.

Według naukowców, scenariusz sprawdzi się, jeśli utrzymane zostanie obecne tempo migracji. W Szwecji byłoby aż 30 proc. muzułmanów, zaś w Wielkiej Brytanii i Francji po około 15 proc.

pch24.pl

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Najpopularniejsze

Wszystkie prawa zastrzeżone. Możesz udostępniać treści portalu Lewy.pl w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie treści w części lub całości przez inne redakcje oraz serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Copyright © 2017 Fundacja Edukacja przez Media

Góra