To nie żart! W imię obrony katolików… Facebook ich banuje!

Ktoś mógłby się ucieszyć – oto za wyzywanie katolików leci na Facebooku ban. Niestety, obrywa się głównie… katolikom!

wikimedia commons (kolaż)

Facebook wprowadził nową politykę. Od teraz za słowo „katol” leci popularny ban. Skąd to wiemy? Z katolickiej grupy!

UWAGA! Na fb wszedł nowy algorytm, z którego teoretycznie powinniśmy się cieszyć. Oto zgrubienie od słowa "katolik" jest…

Opublikowany przez Dominik Cwikła na 3 grudnia 2017

– UWAGA! Na fb wszedł nowy algorytm, z którego teoretycznie powinniśmy się cieszyć. Oto zgrubienie od słowa „katolik” jest od teraz najwyraźniej powodem do blokady na fb. Niestety, nie było takowej informacji powszechnie dostępnej. W efekcie sporo osób na jednej z katolickich grup, które same tak o sobie napisały… zostało zbanowanych! Absurd – stwierdza Dominik Cwikła.

Przez lata chrześcijan na popularnym serwisie można było obrażać, szydzić z nich, i właściwie robić co się chce. Dla porównania, do absurdalnego poziomu dbano o uczucia „kochających inaczej” do tego stopnia, że serwis zablokował fanpejdż sklepu kolarskiego!

Mamy informację o co najmniej kilkudziesięciu osobach zablokowanych z powodu użycia słowa „katol”. Wszystkie używające tego słowa osoby były katolikami i w większości przypadków pisały w ten sposób o sobie.

Słowo „katol” weszło do normalnego użycia wśród katolickich użytkowników Facebooka w Polsce. Istniał nawet – do czasu zablokowania przez Fb – fanpejdż „Blog Narodowego Katola”, czy też „Jestem Katolem”, które udostępniały właśnie katolickie treści.

Jeszcze trochę, a strach będzie postawić przecinek na Facebooku!

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Najpopularniejsze

Wszystkie prawa zastrzeżone. Możesz udostępniać treści portalu Lewy.pl w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie treści w części lub całości przez inne redakcje oraz serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Copyright © 2017 Fundacja Edukacja przez Media

Góra