JoeMonster masakruje ekoidiotów!

pixabay

Popularny serwis rozrywkowy z tendencjami lewicującymi opublikował artykuł, w którym obnaża kłamstwa tzw. „ekologów” o rozpowszechnianych powszechnie mitach!

Jeden z popularniejszych autorów serwisu o pseudonimie „Adieu” opublikował tekst „Ekokit, czyli kłamstwa, jakie wciskają Ci o ochronie środowiska”. Obnaża w nich kłamstwa na temat „ekologicznej” produkcji i alternatyw dla „złych, tradycyjnych” produktów. Przypomina także, że niekoniecznie to człowiek jest odpowiedzialny za globalne ocieplenie!

– Globalne ocieplenie to fakt – bezdyskusyjny. Dyskusyjny jest z kolei wpływ człowieka na zaistnienie oraz tempo zmian – pisze Adieu.

Ciekawe jest także spostrzeżenie na temat coraz mocniej postulowane przez „zielonych” samochody na prąd. – Choć samochody elektryczne określa się mianem zeroemisyjnych, to ogromne ilości dwutlenku węgla zostają wyemitowane do atmosfery już na etapie ich produkcji. Pod tym względem nie różnią się od spalinowych, gdzie uznaje się, że 50 proc. zanieczyszczeń środowiska samochód wygenerował już w momencie wyjechania z fabryki! – pisze autor.

Przy analizie środków czystości mówi wprost: chodzi o kasę! – Prawdziwie ekologiczne środki czystości to takie, które nie są bardziej skomplikowane niż ocet czy sok z cytryny. Tyle że na tych trudno byłoby sporo zarobić… – czytamy na JoeMonster.

W ostatnim akapicie autor zwraca uwagę na „ekologiczną” żywność. – Drażliwa jest też kwestia tzw. żywności ekologicznej. Branża bardzo urosła w ostatnich latach, a jej przychody zyskały na znaczeniu. Szybko okazało się przy tym, że środowisko wcale nie musi być tym faktem zachwycone. Naturalne pestycydy niejednokrotnie okazują się bardziej szkodliwe od tych przemysłowych, produkcja organiczna żywności wymaga ok. 40 proc. więcej miejsca, a badania wykazały, że negatywny wpływ farm organicznych nie zawsze jest mniejszy niż wpływ ich „zwykłych” odpowiedników – czytamy.

joemonster.org

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Najpopularniejsze

Wszystkie prawa zastrzeżone. Możesz udostępniać treści portalu Lewy.pl w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie treści w części lub całości przez inne redakcje oraz serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Copyright © 2017 Fundacja Edukacja przez Media

Góra