Pastor anglikański: Módlmy się aby książę Jerzy został gejem

Pastor Kevin Holdsworth, który należy do Szkockiego Episkopalnego Kościoła oraz sprawuje funkcję proboszcza katedry św. Maryi w Glasgow oraz jest także aktywistą ruchu LGBT.

Ten jeden z ważniejszych pastorów Church of England napisał na swoim blogu, że chrześcijanie powinni modlić się aby książę Jerzy, syn brytyjskiego księcia Wilhelma i Katarzyny, dziś 5-latek, gdy dorośnie był błogosławiony miłością do młodego mężczyzny – jak poinformował w Polsce serwis Bibula.com

Pastor walczy o to, by Kościół Anglii postąpił tak jak Szkocki Episkopalny Kościół i dał wolną rękę swoim duchownym przy błogosławieństwie dla „małżeństw” homoseksualnych. Póki co, pastor pisze tak:

“Jeśli ktoś nie chce zaangażować się w ten sposób [poprzez promowanie ruchu LGBT], ma inną unikalną możliwość w Anglii, czyli może modlić się w głębi swego serca (albo publicznie jeśli ma odwagę) aby Pan Bóg, gdy książę Jerzy dorośnie, błogosławił go miłością do szlachetnego młodego mężczyzny”.

RW/Bibula.com Collage foto: express.co.uk

 

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Najpopularniejsze

Wszystkie prawa zastrzeżone. Możesz udostępniać treści portalu Lewy.pl w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie treści w części lub całości przez inne redakcje oraz serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Copyright © 2017 Fundacja Edukacja przez Media

Góra