Niemcy są tolerancyjni? Bzdura! Kobieta musiała uciekać z Berlina z powodu wiary!

pixabay

„Frankfurter Allgemeine Zeitung” przedstawił historię kobiety, która musiała opuścić Berlin z powodu szykan jej oraz jej dziecka. Powód? Wiara w Chrystusa.

– Mamo, czy to normalne, że się modlimy? – pytał chłopiec swojej matki. Okazało się, że w szkole w Berlinie był szykanowany z powodu wychowania po katolicku. Zarówno on jak i matka spotkali się ze zdziwieniem, że wieczorem odmawiają pacierz. Z kolei podczas małej imprezy urodzinowej syna jedna z innych matek, która odbierała swoje dziecko, „bardzo krytycznie” podeszła do zawieszonej na drzwiach figurki anioła stróża.

Ostatecznie kobieta wróciła do swojej rodzinnej Bawarii. Jak podkreśla, tam „chrześcijanom żyje się zauważalnie łatwiej”.

I jak tam poziom tolerancji? Zmalał? Urósł?

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Najpopularniejsze

Wszystkie prawa zastrzeżone. Możesz udostępniać treści portalu Lewy.pl w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie treści w części lub całości przez inne redakcje oraz serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Copyright © 2017 Fundacja Edukacja przez Media

Góra