Szwedzka minister o przyjęciu imigrantów: To był błąd

Twitter MG

Szwecja przyznaje się do porażki! Minister finansów Magdalena Andersson w wywiadzie dla „Dagens Nyheter” przyznaje, że jej kraj „popełnił błąd” przyjmując w 2015 roku tysiące imigrantów z Afryki!

– Integracja nie przebiega tak jak powinna, mieliśmy z nią problem przed jesienią 2015 roku. Dla mnie jest oczywiste, że nie możemy przyjąć większej liczby szukających, niż jesteśmy w stanie zintegrować. To nie będzie dobre dla ludzi, którzy tu przyjeżdżają ani dla całego społeczeństwa – powiedziała Andersson.- Myślę, że ci ludzie (imigranci – red.) mają większe szanse, jeśli szukają azylu w innym kraju – dodała minister.

Polityk przyznała też, że jej ugrupowanie popełniło ogromny błąd i ponosi odpowiedzialność za sytuację w kraju. – Mamy powód do samokrytycyzmu. To wcześniej powinno być jasne, że nie możemy przyjąć większej liczby ludzi niż ta, z którą poradzi sobie społeczeństwo – przyznała Szwedka.

interia.pl

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Najpopularniejsze

Wszystkie prawa zastrzeżone. Możesz udostępniać treści portalu Lewy.pl w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie treści w części lub całości przez inne redakcje oraz serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Copyright © 2017 Fundacja Edukacja przez Media

Góra