Wałęsa szkaluje arcybiskupa i Kościół!

Wiadomo, że im człowiek starszy tym głupszy, ale że aż tak? Lech Wałęsa zaatakował arcybiskupa wciskając mu wymyślone przez siebie poglądy. Ponadto elektryk lansujący się z przypinką z wizerunkiem Matki Bożej… głosi konieczność odsunięcia Kościoła od polityki!

– Czy on nie widzi, że jak sprawy w kraju będą dalej szły w tym kierunku, to musi dojść do tragedii? (…) Niech abp Głódź zajmie się sprawami wiary i Kościoła, a politykę zostawi politykom – powiedział Wałęsa w rozmowie z „Rzeczpospolitą”. – Jest władza ustawodawcza, wykonawcza i sądownicza. On tego nie rozumie. Wszystko chciałby scentralizować. (…) Uważa, że każda władza pochodzi od Pana Boga. Według abp Głódzia rządy PiS pochodzą od Pana Boga – twierdzi były szef „Solidarności”.

Na koniec rozmowy zwalił winę za całe zło tego świata na Kościół. – Wszystkie kłótnie, które dzisiaj są między religiami są stad, że przedstawiciele wyznań mieszali się do polityki i odchodzono od spraw wiary – powiedział Lech Wałęsa.

Brak słów na taką dwulicowość…

wpolityce.pl

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Najpopularniejsze

Wszystkie prawa zastrzeżone. Możesz udostępniać treści portalu Lewy.pl w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie treści w części lub całości przez inne redakcje oraz serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Copyright © 2017 Fundacja Edukacja przez Media

Góra