O. Leon Knabit: Biedroń uciekł z programu. I nie wystąpiłbym u Kuby Wojewódzkiego

Twitter Leon Knabit OSB

Portal Fronda opublikował rozmowę z o. Leonem Knabitem OSB. Zakonnik wspomina spotkania z celebrytami.

– Zdarzyło się nie tak dawno, że Robert Biedroń uciekł z programu. […] We wspólnej rozmowie o rodzinie, gdzie brali udział Franciszek Kucharczak z „Gościa Niedzielnego” i Katarzyna Zarzycka, pedagog. Po względnie ostrej wymianie zdań pan Biedroń wstał i wyszedł. Zarzucał nam operowanie stereotypami. Po tej debacie w „Gościu Niedzielnym” pojawił się cały artykuł, gdzie pisano: „Panie Biedroń, nie jest Pan dyskryminowany, może mieć Pan rodzinę, żonę i dzieci, nikt Panu tego nie broni, a że Pan nie chce, to już Pana sprawa…” – mówi o. Knabit.

Duchowny wspomina także spotkanie z założycielem WOŚP. – Było bardzo krótko i sympatycznie. Była rozmowa o radości i świętości, ale w tym wszystkim wydaje mi się, że nie wykorzystał tego, co dobrego robi. Pamiętam, że wywiązała się kiedyś kłótnia między nim a jedną redaktorką, która zapytała go konkretnie, czy jakaś część pieniędzy z WOŚP idzie na Woodstock. Był krzyk i brak konkretnych odpowiedzi ze strony pana Owsiaka – zauważa zakonnik.

Na pytanie, czy wystąpiłby u Kuby Wojewódzkiego, o. Leon Knabit odpowiada stanowczo. – Nie miałbym chęci wystąpienia w takim programie. Opinie, jakie o nim słyszę, nie napawają mnie sympatią do tego typu rozmów. Niech go Pan Bóg ma w swojej opiece – mówi ojciec Knabit.

Pełna rozmowa z o. Leonem Knabitem OSB dostępna jest na stronie portalu Fronda.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Najpopularniejsze

Wszystkie prawa zastrzeżone. Możesz udostępniać treści portalu Lewy.pl w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie treści w części lub całości przez inne redakcje oraz serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Copyright © 2017 Fundacja Edukacja przez Media

Góra