25 imigrantów zatonęło

The Italian Coastguard / Massimo Sestini

Co najmniej 25 migrantów zginęło w wyniku zatonięcia w sobotę łodzi na Morzu Śródziemnym u wybrzeży Libii. Ale to tylko część pasażerów – do Europy z tej łodzi ruszało 150 osób.

Jak podała na Twitterze niemiecka organizacja pozarządowa Sea Watch, do wypadku doszło na północ od Trypolisu.

Wczoraj Międzynarodowa Organizacja ds. Migracji (IOM) podała, że w roku 2017 do Europy z Afryki Północnej dotarło drogą morską 171 635 migrantów i uchodźców, czyli o 53 proc. mniej niż w roku 2016. Podczas przeprawy przez Morze Śródziemne – według wstępnych danych IOM – zginęło w 2017 roku 3 116 osób.

rmf24.pl

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Najpopularniejsze

Wszystkie prawa zastrzeżone. Możesz udostępniać treści portalu Lewy.pl w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie treści w części lub całości przez inne redakcje oraz serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Copyright © 2017 Fundacja Edukacja przez Media

Góra