Ponad 80 proc. imigrantów w Niemczech to totalni analfabeci! Niemieckiego nie znają ni w ząb

Twitter JoAHue

Federalny Urząd ds. Migracji i Uchodźców (BAMF) informuje, że „ponad 80 proc. uchodźców nie jest w stanie nauczyć się niemieckiego w stopniu umożliwiającym podjęcie pracy lub kontynuowanie dalszego kształcenia”. Cóż za zaskoczenie!

„Bild am Sonntag” powołując się na BAMF informuje, że ponad 80 proc. imigrantów, którzy idą na kursy dla azylantów nie jest w stanie przyswoić sobie języka na poziomie B1.

Poziom ten urzędy pracy i biura pośrednictwa uznają za konieczny do wykonywania prostej pracy lub rozpoczęcia kształcenia. Najgorsze wyniki osiągają Erytrejczycy i Irakijczycy.

W pierwszej połowie zeszłego roku udział w kursach wzięło 43 tys. osób. Jak informuje BAMF, tylko 17 proc. uczestników kursów kończy je z zadowalającym efektem.

telewizjarepublika.pl

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Najpopularniejsze

Wszystkie prawa zastrzeżone. Możesz udostępniać treści portalu Lewy.pl w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie treści w części lub całości przez inne redakcje oraz serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Copyright © 2017 Fundacja Edukacja przez Media

Góra