Dziennikareczka grzmi, że nie jest równo traktowana, ale nie przedstawia żadnych dowodów

Twitter Carrie Grace

Carrie Gracie, dziennikarka BBC w Chinach z hukiem odeszła z pracy zarzucając stacji „niejawną i niezgodną z prawem politykę płacową”. Sama twierdzi, że „zarządzony w tym roku przez urząd audytorski obowiązek ujawnienia przez BBC pensji pracowników” udowadnia coś, choć takowego dowodu brak.

– W kwestii płac BBC nie realizuje deklarowanych przez siebie wartości takich jak zaufanie, uczciwość i publiczna odpowiedzialność. Zarządzony w tym roku przez urząd audytorski obowiązek ujawnienia przez BBC pensji pracowników nie tylko potwierdził, że czołowi prezenterzy i menedżerowie otrzymywali niedopuszczalnie wysokie wynagrodzenie, ale też niedające się obronić różnice w pensjach kobiet i mężczyzn wykonujących tę samą pracę – napisała dziennikarka.

– Mam dość. Wzrost znaczenia roli Chin jest jednym z najważniejszych tematów naszych czasów i jednym z najtrudniejszych do opowiedzenia. Nie mogę tego tematu omawiać tak, jak na to zasługuje, a jednocześnie walczyć z moimi przełożonymi i bardzo skomplikowanym procesem skarg i zażaleń. W ubiegłym tygodniu odeszłam ze stanowiska wydawcy w chińskim biurze i wrócę na swoje poprzednie stanowisko w newsroomie, gdzie oczekuję, że wszyscy będziemy otrzymywali takie samo wynagrodzenie – dodała.

Jeśli jednak ktoś pracował w redakcji ten wie, że teoretycznie te same stanowiska nie tylko mają różny zakres obowiązków, ale też poszczególni dziennikarze wykazują bardzo różne zaangażowanie w sprawę i wymagają atencji na różnym poziomie.

Z samego audytu nie wynika więc niesprawiedliwość, a po prostu różnica. Ale widać dziennikareczce to nie odpowiada…

rmf24.pl

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Najpopularniejsze

Wszystkie prawa zastrzeżone. Możesz udostępniać treści portalu Lewy.pl w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie treści w części lub całości przez inne redakcje oraz serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Copyright © 2017 Fundacja Edukacja przez Media

Góra