Muzułmańscy imigranci chcieli wedrzeć się do Polski!

Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej zatrzymał grupę ośmiu imigrantów z Iranu. Wśród muzułmanów była czwórka dzieci. Przekroczyli oni pieszo tzw. zieloną granicę polsko-ukraińską. Ich cel? Niemcy.

– W ośmioosobowej grupie były dwie rodziny z czworgiem dzieci, z których najmłodsze ma 7 miesięcy, a pozostałe: 2, 11, 14 lat. Rodziny były dobrze przygotowane do podróży: miały odzież i obuwie na zmianę, nawigację telefoniczną, kompas oraz znaczą ilość gotówki i kosztowności – poinformowała mjr Elżbieta Pikor, rzeczniczka Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej.

Celem imigrantów była kraina socjalu: Niemcy. Chcieli tam pozostać na stałe.

Jest to pierwszy w tym roku przypadek zatrzymania przez Straż Graniczną na Podkarpaciu ludzi nielegalnie przekraczających polską granicę. W 2017 roku na tzw. zielonej granicy zatrzymano 105 nielegalnych imigrantów. Wszyscy deklarowali chęć przedostania się do Europy Zachodniej i podjęcia tam pracy zarobkowej. Ponadto stwierdzono także 10 przypadków zorganizowanego przerzutu migrantów. W związku z tą sprawą zatrzymano łącznie dwanaście osób, które udzielały pomocy w przekraczaniu granicy ukraińsko-polskiej.

radiomaryja.pl

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Najpopularniejsze

Wszystkie prawa zastrzeżone. Możesz udostępniać treści portalu Lewy.pl w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie treści w części lub całości przez inne redakcje oraz serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Copyright © 2017 Fundacja Edukacja przez Media

Góra