Myślisz, że to „postępowe” umieszczać czarnoskórego w reklamie? To nie wystarczy! Firma oskarżona o rasizm

Twitter Telewizja Republika

W XXI wieku samo zaangażowanie niebiałego człowieka to za mało, by nie zostać oskarżonym o rasizm. Znana marka odzieżowa H&M została oskarżona o tenże, ponieważ do reklamy konkretnej bluzy użyła czarnoskórego dziecka.

Na brytyjskiej witrynie sklepu H&M pojawiło się zdjęcie czarnoskórego chłopca w bluzie z napisem „Coolest Monkey In the Jungle” (ang. Najfajniejsza Małpa w Dżungli – red.). No i się zaczęło…

Firmę oskarżono o rasizm i rozpoczęto lewacką nagonkę. Bo lewakom czarnoskóry chłopak kojarzył się z małpą 🙂 Inna sprawa, że firma sama skapitulowała.

– Jest nam przykro, że taki wydruk został wykorzystany. Przepraszamy, że ubrania z nim weszły do produkcji. Nie tylko usuniemy zdjęcie z jakichkolwiek stron internetowych H&M, ale także usuniemy ubrania ze sklepów – napisano na stronie firmy.

Marka zapowiedziała też przeprowadzenie dochodzenia ws. niniejszej reklamy.

dorzeczy.pl

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Najpopularniejsze

Wszystkie prawa zastrzeżone. Możesz udostępniać treści portalu Lewy.pl w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie treści w części lub całości przez inne redakcje oraz serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Copyright © 2017 Fundacja Edukacja przez Media

Góra