Tak działa „ekumenizm”. W Łodzi nie będzie drogi krzyżowej, tylko „ekumeniczna droga światła”

Twitter eKAI

No bo droga krzyżowa jest zbyt katolicka, a miasto, w którym jezuici odwalają m.in. takie inby musi być postępowe i „ekumeniczne”. Dlatego – zamiast drogi krzyżowej – w tym roku ulicami miasta przejdzie „droga światła”.

Inicjatywa zastępująca drogę krzyżową to akcja ekumeniczna. „Droga światła” ma skupić się na zmartwychwstaniu Jezusa. Ekumeniczną drogę krzyżową zawieszono już wcześniej przez abpa Marka Jędraszewskiego. Odbywała się ona w tym mieście przez kilkanaście lat od 2000 roku.

Jak mówi stare przysłowie, „co diecezja to herezja”…

dzienniklodzki.pl

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Najpopularniejsze

Wszystkie prawa zastrzeżone. Możesz udostępniać treści portalu Lewy.pl w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie treści w części lub całości przez inne redakcje oraz serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Copyright © 2017 Fundacja Edukacja przez Media

Góra