Mężczyzna stracił w teleturnieju kilka tys. USD, bo powiedział „gangster” jak biały, a nie czarny

Twitter Roy Wood Jr- Ex Jedi

Niestety to nie żart. Co prawda potem mężczyzna i tak wygrał, ale ten przypadek wywołuje niepokój. Otóż w trakcie teleturnieju „Jeopardy!” (podobne do dawnego polskiego „Va Banque”) mężczyzna udzielił odpowiedzi na pytanie. I mimo, że pierwotnie ją uznano, to potem stwierdzono, że była ona niepoprawna. Czemu? Bo wypowiedział ją jak biały, a nie czarny…

Bohaterem programu był Nick Spicher. Zapytano go o piosenkę Coolio z filmu Dangerous Minds, która nawiązuje do „Raju utraconego” Johna Miltona. Nick odpowiedział, że chodzi o „Gangster Paradise”.

Mimo, że prowadzący uznał pierwotnie odpowiedź, to wtrąciła się komisja czuwająca nad prawidłowym przebiegiem programu i cofnęła decyzję prowadzącego. Według nich, jest różnica między „gangster” i „gangsta” oraz różnica ta jest uznana nawet w słowniku oksfordzkim.

I tak oto uznano, że odpowiedź jest nieprawidłowa. W związku z tym mężczyzna nie dość, że nie wygrał 1600 dolarów, to jako karę odebrano mu z konta drugie tyle.

Co prawda mężczyzna wygrał ostatecznie program i wyszedł na plus, niemniej z tej „argumentacji” widać dziwne rasistowskie wstawki. Z tym że teraz ofiarą rasizmu mógł paść biały człowiek…

foxnews.com

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Najpopularniejsze

Wszystkie prawa zastrzeżone. Możesz udostępniać treści portalu Lewy.pl w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie treści w części lub całości przez inne redakcje oraz serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Copyright © 2017 Fundacja Edukacja przez Media

Góra