„Potępiają” naszą nowelizację o IPN, a sami dokonali pierwszego w nowożytnej Europie ludobójstwa!

Francuskie MSZ oświadczyło, że nasza aktualizacja ustawy o IPN jest „godna potępienia”. Szef MSZ Francji, Jean-Yves Le Drian w telewizji BFMTV powiedział też, że należy o holokauście mówić „wszędzie, regularnie, systematycznie”. Internauci przypominają, co zrobiła Francja, a o czym milczy do dnia dzisiejszego!

Wikimedia Commons/PerSona77, CC BY-SA 3.0, Wikimedia Commons (kolaż)

– Trzeba przede wszystkim podpierać się pamięcią o Holokauście, głosić ją wszędzie, regularnie, systematycznie. Każdy element, który mógłby wypaczać tę pamięć, jest negatywny – powiedział Le Drian. – Liczę też, że naród polski będzie umiał zmienić zdanie i sprawić, że przy okazji najbliższych wyborów uwolni się z tych okowów nałożonych mu przez godne pożałowania nacjonalistyczne opcje – dodał.

Internauci szybko przypomnieli ministrowi o ludobójstwie w Wandei, którego dokonano na mieszkańcach departamentu, głównie katolikach i reakcjonistach.

Ludobójstwo w Wandei zostało dokonane przez francuski rząd jako kara za powstanie. Te z kolei wybuchło z powodu łamania praw przez porewolucyjną władzę oraz krwawego terroru prowadzonego na księżach i zakonnikach.

Zbrodnia na mieszkańcach departamentu Wandea była pierwszym ludobójstwem w nowożytnej Europie. Do dzisiaj zarówno we Francji jak i na całym świecie milczy się o tym zgniłym owocu paskudnej rewolucji, ponieważ rzuca negatywne światło na „wspaniałość” rewolucji antyfrancuskiej.

Ale nie ma się co dziwić – znane (choć skrócone w popkulturze) hasło bandytów brzmiało przecież „wolność, równość i braterstwo albo śmierć”.

Ministrowi MSZ Francji polecamy więc najpierw rozprawienie się ze swoją przeszłością i uznanie zbrodni, których dokonało jego państwo. A potem niech próbuje wydawać wyroki na innych!

rmf24.pl/twitter.com/kontrrewolucja.net

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Najpopularniejsze

Wszystkie prawa zastrzeżone. Możesz udostępniać treści portalu Lewy.pl w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie treści w części lub całości przez inne redakcje oraz serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Copyright © 2017 Fundacja Edukacja przez Media

Góra