Soros bierze w obronę Ukraińców? Ścigają „mowę nienawiści” wobec nich!

Fundacja im. Stefana Batorego sfinansowała raport Związku Ukraińców w Polsce, który został zaprezentowany w Sejmie. Znajdują się w nim przykłady „mowy nienawiści” przeciwko Ukraińcom. Jednym z przykładów jest… film „Wołyń”!

lewy.pl/Facebook (kolaż)

– W środę w Sejmie na posiedzeniu komisji mniejszości narodowych i etnicznych, szef Związku Ukraińców w Polsce zaprezentował wydany przez tę organizację raport pt. „Mniejszość ukraińska i migranci z Ukrainy w Polsce – analiza dyskursu”, pod redakcją szefa ZUwP, Piotra Tymy. Został on zrealizowany dzięki grantowi założonej przez George’a Sorosa Fundacji im. Stefana Batorego na rzecz „przeciwdziałania dyskryminacji” – informują „Kresy”.

– Szczególną uwagę w Raporcie poświęcono nowemu zjawisku budowania w ostatnich trzech latach w społeczeństwie polskim atmosfery zagrożenia ze strony Ukrainy oraz ze strony migrantów/pracowników z tego kraju przybywających do Polski – czytamy we wprowadzeniu do raportu.

Jaki interes ma w tym Soros?

kresy.pl

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Najpopularniejsze

Wszystkie prawa zastrzeżone. Możesz udostępniać treści portalu Lewy.pl w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie treści w części lub całości przez inne redakcje oraz serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Copyright © 2017 Fundacja Edukacja przez Media

Góra