Brak logiki u Pawła Kukiza. Zwolennik JOW proponuje likwidacje senatu pochodzącego z JOW

W jednym ze swoich wpisów na Facebooku Paweł Kukiz non stop głoszący zalety JOW zaproponował likwidacje senatu pochodzącego z jednomandatowych okręgów wyborczych i zastąpienie demokratycznie wybranego senatu izbą nie pochodzącą z demokratycznych wyborów.

Według Pawła Kukiza „kadencja Senatu kosztuje Obywateli ok. 800 milionów złotych. Instytucja zbędna a z całą pewnością w obecnym kształcie nie do zaakceptowania. Można rozważać w jego miejsce 20-30 osobowe ciało doradcze, składające się np. z byłych prezydentów, premierów, prominentnych polityków o bardziej honorowym niż zarobkowym charakterze. To, z czym dzisiaj mamy do czynienia to grupa wzajemnej adoracji wysysająca z kieszeni Obywateli kolosalną kasę nieproporcjonalną względem „zasług””.

Niewątpliwie utrzymanie senatu kosztuje. Kosztują też wybory, utrzymanie posłów i radnych, więc może Paweł Kukiz zaproponuje wprowadzenie monarchie absolutną – jeden król kosztuje pewnie mniej niż setki parlamentarzystów i dziesiątki tysięcy radnych.

Jan Bodakowski

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Najpopularniejsze

Wszystkie prawa zastrzeżone. Możesz udostępniać treści portalu Lewy.pl w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie treści w części lub całości przez inne redakcje oraz serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Copyright © 2017 Fundacja Edukacja przez Media

Góra