Najwyższa podwyżka emerytur od 5 lat!!! Kpina czy przeciwnie?

Nie wiadomo, bo z jednej strony prawdą jest buńczuczna informacja o największej od 5 lat podwyżce emerytur, a z drugiej strony, czy te stawki nie przyprawiają o zawrót głowy nie koniecznie ze względu na mnogość zer….?

Fot. za polskieradio.pl

Konkretnie i bez zbędnych słów. Jest tak, jak mówi resort…

„Najniższa emerytura wzrośnie w tym roku o 29,80 zł. Z kolei przeciętne świadczenie emerytalne będzie wyższe o 67,28 zł” (informacja za Ministerstwem Rodziny Pracy i Polityki Społecznej).

Żyć nie umierać…

Według GUS od marca stawka bazowa, która jest podstawą do wyliczania emerytur i rent, będzie wynosiła do 3731,13 zł. To niemal o prawie 200 zł więcej niż rok wcześniej. Wtedy stawka wynosiła 3536,878 zł.

A teraz UWAGA. Warto przeczytać komentarz „Najwyższego Czasu!” (nczas.com):

„Szkoda, że nie podano jak ta podwyżka, ma się do inflacji, która obecnie w naszym kraju jest na poziomie 2%. W większości przypadków całkowicie pokryje ona wysokość podwyżki, która wyniesie ok. 3%.”

RW/Nczas.com

 

 

 

 

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Najpopularniejsze

Wszystkie prawa zastrzeżone. Możesz udostępniać treści portalu Lewy.pl w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie treści w części lub całości przez inne redakcje oraz serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Copyright © 2017 Fundacja Edukacja przez Media

Góra