Cena PKP Cargo wzrosła o miliony bo… wzrosła cena złomu

pixabay

Po prostu ręce opadają. 22 miliony większa wartość, niż zakładano. Większa sprzedaż? Świetne umowy? Nie! Po prostu… wzrosły ceny złomu.

Ze względu na odnotowanie większej ceny złomu, zaktualizowano wartość taboru. – Rozwiązanie powyższego odpisu wpłynie na poprawę wyniku finansowego spółki za rok 2017 w kwocie 22,2 mln złotych po uwzględnieniu efektu podatkowego. Dokonana aktualizacja odpisu ma charakter niepieniężny i pozostaje bez wpływu na sytuację płynnościową PKP Cargo – informuje spółka.

A komentarz poniżej najlepiej oddaje sytuację.

bankier.pl/twitter.com

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Najpopularniejsze

Wszystkie prawa zastrzeżone. Możesz udostępniać treści portalu Lewy.pl w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie treści w części lub całości przez inne redakcje oraz serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Copyright © 2017 Fundacja Edukacja przez Media

Góra