Tak Izrael przejmuje się mordowaniem ludzi na masową skalę

wikimedia commons

Myślicie, że naród, który doświadczył holokaust będzie wrażliwy na inne narody w podobnym stanie? Nic bardziej mylnego! Izrael nie chce uznać ludobójstwa Ormian.

– Izraelski parlament Kneset odrzucił wniosek partii Yesh Atid o uznanie zagłady Ormian z czasów I wojny światowej za ludobójstwo – informuje „Jerusalem Post”.

– Wiceminister spraw zagranicznych Izraela Tzipi Hotovely oświadczył, że jego kraj nie zgodzi się na uznanie Ormian za ofiary ludobójstwa “ze względu na złożoność i dyplomatyczne reperkusje”. Chodzi o to aby nie drażnić Turcji, gdyż to właśnie ona dopuściła się masowej rzezi i deportacji narodu ormiańskiego w latach 1915-17 – czytamy na reporters.pl.

Według obecnej narracji, władze Turcji wspominają nie o ludobójstwie, lecz „chaosie w ostatnich latach istnienia Imperium Osmańskiego”, zaś Ormianie „padli ofiarą epidemii”. Zaniża się także liczbę wymordowanych z 1,5 mln do… 300-500 tys.!

Czy epidemia ta była spowodowana wirusem islamu?

reporters.pl

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Najpopularniejsze

Wszystkie prawa zastrzeżone. Możesz udostępniać treści portalu Lewy.pl w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie treści w części lub całości przez inne redakcje oraz serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Copyright © 2017 Fundacja Edukacja przez Media

Góra