Włoski kardynał uważa, że największym grzechem jest… nie powitanie imigranta!

demotywatory.pl

Politpoprawność wdziera się wszędzie, także pod kardynalskie czapki. Zdaniem Francesco Montenegro, włoskiego kardynała, nie przywitanie imigranta przybyłego z Afryki, to „dla wierzącego to największy grzech, jaki może popełnić”.

– Jeśli nie przyjmuję drugiego i najmniejszego z nas, nie witam Jezusa. Dla wierzącego to największy grzech, jaki może popełnić – twierdzi 71-letni kardynał. Słowa te wypowiedział w rozmowie z „Crux” po wizycie wraz z papieżem na wyspie Lampedusa, gdzie spotykał się z imigrantami. Nie były to osoby zweryfikowane.

– Miejmy nadzieję, że serca będą coraz większe, a przede wszystkim, że silna wiara sprawi, iż ​​dostrzeżemy obecność Jezusa w każdym, kto cierpi – powiedział kardynał.

pch24.pl

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Najpopularniejsze

Wszystkie prawa zastrzeżone. Możesz udostępniać treści portalu Lewy.pl w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie treści w części lub całości przez inne redakcje oraz serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Copyright © 2017 Fundacja Edukacja przez Media

Góra