Czabański: Nie jestem resortowym dzieckiem

Czabańskiego ojciec nie tylko był tajnym współpracownikiem, kontaktem operacyjnym, a swój dom przeznaczył na lokal konspiracyjny najpierw dla Urzędu Bezpieczeństwa, a później Służby Bezpieczeństwa, ale był współpracownikiem Głównego Zarządu Informacji Wojska Polskiego tuż po wojnie. Wówczas, jako były AK-owiec mógł wyrządzić najwięcej szkód jako donosiciel.

Graf. za wSensie.pl

Za „Warszawską Gazetą” sprawę przypomniał „Super Express” twierdząc, że „Resortowe dziecko rządzi polskimi mediami”. Sam Czabański uważa, że wychowywał się głównie bez ojca i nie jest więc resortowym dzieckiem (chociaż swoją karierę rozpoczynał od ścieżki w ZMS i PZPR).

„W związku z dzisiejszymi haniebnymi tekstami na mój temat różnych brukowców w prasie i Internecie oświadczam, że historia mojego ojca nie jest moją historią. Od wczesnego dzieciństwa wychowywała mnie samotnie moja śp.Mama. Z autorami paszkwili spotkam się w sądzie”

– stwierdził Czabański, który dotąd rozpoznawalny był głównie z czystkami w mediach i próbą likwidacji polskiego przemysłu futrzarskiego (stąd przedstawiany jest czasami w mediach jak na grafice wyżej – źródło wSensie.pl).

Pytanie pozostaje po stronie lewaków czy wszelkich nie-pisówców oskarżanych przez PiS o bycie resortowymi dziećmi: Czy resortowym dzieckiem jest tylko ten, kogo za takowego uzna partia władzy czy dziecko donosiciela, które przez wiele lat było podobnym jak ociec partyjniakiem?

RW

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Najpopularniejsze

Wszystkie prawa zastrzeżone. Możesz udostępniać treści portalu Lewy.pl w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie treści w części lub całości przez inne redakcje oraz serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Copyright © 2017 Fundacja Edukacja przez Media

Góra