Duda przeprasza za wypędzonych w Marcu’68. A kto wyjechał?

Tym razem na obchodach rocznicy Marca’68 w imieniu narodu polskiego poprosił o wybaczenie „wypędzonych” w 1968/69 roku.

Tyle, że wówczas mordowała się w swoim sosie frakcja komunistów żydów z komunistami Polakami. Dlaczego mamy się opowiadać po którejś ze stron? A kto został wypędzony? M.in. tacy złoczyńcy jak Stefan Michnik i Helena Wolińska.

1968/69 rok skrzywdził także osoby niewinne, ale jako zjawisko, nie był wywołany przez złych w stosunku do dobrych, ale był walką wewnątrzpartyjną!

Prezydenta pochwalił za to, co oczywiste, niemiecki dziennik Frankfurter Allgemeine Zeitung. A przy okazji dziennikarz nazwał znowu Polaków antysemitami:

„Abstrahując nawet od tego, że przywódcy partyjni też byli Polakami, ich kampania mogła przynieść skutek tylko dlatego, że nawiązywała do rozpowszechnionych resentymentów”.

Słabo to wyszło, Panie Prezydencie…

RW

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Najpopularniejsze

Wszystkie prawa zastrzeżone. Możesz udostępniać treści portalu Lewy.pl w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie treści w części lub całości przez inne redakcje oraz serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Copyright © 2017 Fundacja Edukacja przez Media

Góra