Jajca! Inspektorzy z PIP też chcą wolnych niedziel, a nie sprawdzać, czy sklepy nie pracują!

demotywatory.pl

„Socjalizm bohatersko rozwiązuje problemy, które sam tworzy” – głosi stare porzekadło. I tak oto Państwowa Inspekcja Pracy ma problem. Bo oto pracownicy, którzy mieli sprawdzać, czy w sklepach przestrzega się spisanej na kolanie pod dyktando Januszy ze związków ustawy o „wolnych niedzielach”… sami żądają wolnego w ten dzień!

– Konieczność systematycznego sprawdzania sklepów naruszy prawo inspektorów do wolnej niedzieli – informuje dziennik.pl powołując się na opinię związkowców z Związku Zawodowego Pracowników Państwowej Inspekcji Pracy. Dodają, że inspektorzy mogą pracować w niedzielę „tylko w wyjątkowych przypadkach”.

I tak oto można spodziewać się kolejnej ustawy…

dziennik.pl

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Najpopularniejsze

Wszystkie prawa zastrzeżone. Możesz udostępniać treści portalu Lewy.pl w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie treści w części lub całości przez inne redakcje oraz serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Copyright © 2017 Fundacja Edukacja przez Media

Góra