Lubnauer oszalała? Wzywa episkopat do zmiany stanowiska wobec mordowania dzieci!

Twitter Katarzyna Lubnauer

Lubnauer pobiła wszystko. Po twierdzeniu, że dziecko jest dopiero od momentu narodzenia, szefowa Nowoczesnej wystosowała list do Konferencji Episkopatu Polski.

– Tu wolałabym zwracać się do polityków, nie biskupów, ale gdy Kościół dopuszcza prowadzenie kampanii politycznych w parafiach, to staje się automatycznie stroną w sporze politycznym – pisze Katarzyna Lubnauer. – Należy przypomnieć: Polska jest wciąż państwem świeckim, neutralnym światopoglądowo, a jej Konstytucja głosi: „Władze publiczne w Rzeczypospolitej Polskiej zachowują bezstronność w sprawach przekonań religijnych”. Nikt nie zakwestionował, jak na razie, tego zapisu i mam graniczącą z pewnością nadzieję, że nigdy nie zakwestionuje – napisała.

Jest to reakcja na list KEP-u, w którym biskupi oświadczyli, że „niepokoi fakt przedłużania się prac parlamentarnych nad obywatelskim projektem ustawy ‚Zatrzymaj aborcję'”.

– Polska stałaby się nieuchronnie, w świetle faktów dokonanych, państwem wyznaniowym – twierdzi w liście Lubnauer.

wpolityce.pl

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Najpopularniejsze

Wszystkie prawa zastrzeżone. Możesz udostępniać treści portalu Lewy.pl w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie treści w części lub całości przez inne redakcje oraz serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Copyright © 2017 Fundacja Edukacja przez Media

Góra