103-letni wegetarianin wyznaje: Nie warto było

jbzdy.pl

Ponad stuletni mężczyzna praktycznie całe życie nie jadł mięsa, poza jednym przypadkiem. Niedawno wyznał, że „nie warto było”. Żałuje, że dopiero teraz to stwierdził, ponieważ „nie ma już zębów”, przez co nie może jeść np. steków.

Roy Hobbs dwa lata temu – mając wówczas 103 lata – w rozmowie z jednym z zagranicznych portali przyznał, że nigdy nie jadł kiełbasek, bekonu czy kaszanki oprócz jednorazowego smażonego śniadania. Dodaje przy tym, że było niesamowicie smaczne.

– Mam ponad sto lat, częściowo dlatego, że wykorzystałem skrajną samokontrolę, jeśli chodzi o moje podstawowe pragnienie mięsa – powiedział Hobbs. – Wiele razy byłem kuszony. Pewnego razu na peronie w Birmingham kupiłem burgera i podniosłem go do śliniących ust, ale jednak go nie ugryzłem – dodaje.

– Tylko raz, podczas pobytu w korporacyjnym hotelu w którym przebywałem w ramach pracy, poddałem się szalonej przyjemności z pełnym śniadaniem w formie bufetu. Miałem czternaście kiełbasek. Potem leżałam na łóżku przez dwie i pół godziny. Spocony, ale szczęśliwy – wyznaje.

Staruszek przyznał też, że żałuje swojej diety, mimo osiągnięcia imponującego wieku. – Jestem już stary (…). Jest już za późno na jedzenie steku, bo nie mam zębów – mówi ze smutkiem. Roy Hobbs. – Gdybym mógł cofnąć się w czasie i przekazać coś młodszej wersji siebie, powiedziałbym: Jedz hamburgery i pasztety mięsne – podsumował Hobbs.

thedailymash.co.uk

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Najpopularniejsze

Wszystkie prawa zastrzeżone. Możesz udostępniać treści portalu Lewy.pl w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie treści w części lub całości przez inne redakcje oraz serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Copyright © 2017 Fundacja Edukacja przez Media

Góra