Sąd Najwyższy zakazał znaku STOP z imigrantami…

Sytuacja Węgrów jest podobna do tej znad Wisły. Tam sądu także starają się zachować coś, co nazywają niezależnością, a w istocie bronią resztek swoich wpływów z czasów usłużności wobec zachodu.

Tym razem popisała się Kuria, czyli węgierski sąd najwyższy, który zakazał rządowi w piątek dalszego umieszczania plakatów z napisem „STOP” przedstawiających idące drogą tłumy migrantów.

„Kuria stwierdza, że rząd Węgier naruszył równość między partiami przez to, że wzmacnia kampanię wyborczą Fideszu i Chrześcijańsko-Demokratycznej Partii Ludowej (KDNP) plakatami przedstawiającymi maszerujących zwartym tłumem migrantów/ubiegających się o azyl z napisem +STOP+ w ramach rozpoczętej 26 marca kampanii informacyjnej” – napisała Kuria.

Zakazała rządowi dalszej kampanii…

W niedzielę odbędą się na Węgrzech wybory parlamentarne.

RW/Nczas.com

 

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Najpopularniejsze

Wszystkie prawa zastrzeżone. Możesz udostępniać treści portalu Lewy.pl w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie treści w części lub całości przez inne redakcje oraz serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Copyright © 2017 Fundacja Edukacja przez Media

Góra