Nie nosiła hidżabu i była blondynką, więc dzieci ją prześladowały. Reakcja dyrektora zwala z nóg

pixabay (kolaż)

„Bild” poinformował o skandalicznej sytuacji w jednej z niemieckich szkół. Dziewczynki z muzułmańskich rodzin prześladowały znajdującą się w mniejszości blond-włosą dziewczynkę z rodziny chrześcijańskiej. To, co powiedział jej rodzicom dyrektor to po prostu dramat!

Do zdarzenia doszło we Frankfurcie. Muzułmańskie uczennice atakowały chrześcijańską dziewczynkę, ponieważ „ma blond włosy, nie nosi hidżabu, ma imię niemiecko-hebrajskie i jest chrześcijanką”. Co na to dyrektor?

Otóż nie ujął się za nią. Zamiast tego zachęcił, by nie mówiła, że jest Niemką i by nosiła chustę do nakrycia głowy! – Moja córka załamała się nerwowo w piątej klasie. Miała ogromny strach przed pójściem do szkoły. Była bita i słownie atakowana w drodze do szkoły – mówiła matka dziewczynki.

ndie.pl

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Najpopularniejsze

Wszystkie prawa zastrzeżone. Możesz udostępniać treści portalu Lewy.pl w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie treści w części lub całości przez inne redakcje oraz serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Copyright © 2017 Fundacja Edukacja przez Media

Góra