Chcieli sprzedać… dziecko

Para spod Kwidzynia chciała sprzedać swoje własne dziecko za 30 tys. złotych. Usłyszeli zarzuty handlu ludźmi.

Chętni kupcy się zjawili. Zza granicy.

– Doszło do spotkania, w którym uczestniczył również konkubent matki dziecka. Obie strony umówiły się na 30 tysięcy złotych. Miesiąc przed porodem matka dziecka i jej konkubent udali się na południe Polski, gdzie zamieszkali w wynajętym mieszkaniu – czytamy na dziennikbaltycki.pl.

– Jako ojciec został wskazany mężczyzna, który odpowiedział na ogłoszenie. Rodzice biologiczni otrzymali połowę z umówionej kwoty. Druga część miała zostać przekazana po zrzeczeniu się przez matkę praw rodzicielskich – powiedziała prok. Grażyna Wawryniuk, rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Gdańsku. – Podjęte w tej sprawie czynności zapobiegły wywiezieniu dziecka kraju. Zostało ono odebrane i zapewniono mu opiekę. Przebywa u rodziny sprawującej nad nim pieczę zastępczą – dodała.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Najpopularniejsze

Wszystkie prawa zastrzeżone. Możesz udostępniać treści portalu Lewy.pl w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie treści w części lub całości przez inne redakcje oraz serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Copyright © 2017 Fundacja Edukacja przez Media

Góra