Indyjscy biskupi wprost: Joga jest niezgodna z chrześcijaństwem

pixabay

Biskupi rytu syro-malabarskiego w dokumencie poświęconym jodze ostrzegają przed jej praktykowaniem. Wprost stwierdzają, że jest ona niezgodna z wiarą chrześcijańską.

W wielu szkołach w Indiach udział w zajęciach z jogi jest obowiązkowy dla uczniów bez względu na ich przynależność religijną. Niejednokrotnie są zmuszani do śpiewania hymnów i recytowania hinduistycznych mantr.

Hierarchowie podkreślają też, że o ile joga powstała na bazie tradycji świeckiej, o tyle rozprzestrzeniała się przez hinduizm oraz bramińską dominację. – Istnieje niebezpieczeństwo, że gesty i ćwiczenia fizyczne mogą stać się bałwochwalcze same w sobie i zbyt łatwo można pomylić doświadczenia fizyczne płynące z jogi, z działaniem Ducha Świętego – ostrzegają biskupi.

– Fundamentalistyczne grupy hinduistów wykorzystują ją do przeprowadzenia ekspansji ideologicznej, próbując osiągnąć swoje sekciarskie i polityczne cele – zaznaczyli indyjscy hierarchowie.

gosc.pl

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Najpopularniejsze

Wszystkie prawa zastrzeżone. Możesz udostępniać treści portalu Lewy.pl w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie treści w części lub całości przez inne redakcje oraz serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Copyright © 2017 Fundacja Edukacja przez Media

Góra