Portugalia ma nowe prawo! Każdy może sobie zmienić płeć! Wow! :) Od 16 roku…

Zdumienie i kontrowersyjność – to mało powiedziane, by określić stan debaty po ostatniej decyzji parlamentu w Lizbonie. Okazuje się, że jeszcze nie wszyscy całkiem „zgenderowali” na umyśle, ale większość portugalskich polityków zdecydowanie tak…

Fot. za Youtube.com

W całym nowym pakiecie zmian legislacyjnych największe emocje budzi obniżenie granicy wieku dla osób chcących zmienić płeć w swoich dokumentach.

Każdy, kto ukończył 16 lat, może sam zdecydować o swojej płci. Do zmiany w dokumentach nie będzie potrzebne nawet zaświadczenie lekarza. Wystarczy jedynie zgoda rodziców, jeśli ktoś nie ukończył jeszcze 18. roku życia – podaje BBC News.

Nowe prawo poparło 109 głosujących w 230-osobowym parlamencie. Portugalska lewica ogłosiła wielkie święto podkreślając, że nowa ustawa „respektuje prawo do samostanowienia”. Entuzjaści nowych przepisów mówili o „historycznym dniu”. Po głosowaniu w parlamencie zerwały się owacje na stojąco – informuje z kolei serwis o2.pl

– Honorujemy w ten sposób każdego transseksualistę i jego rodzinę – powiedziała Isabel Moreira z Partii Socjalistycznej.

Konserwatyści i chadecy zaś jak zwykle nieudolnie wyrażają obawy i niepokoje itd. itp.  bla bla bla.

Świat się zmienia…

RW

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Najpopularniejsze

Wszystkie prawa zastrzeżone. Możesz udostępniać treści portalu Lewy.pl w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie treści w części lub całości przez inne redakcje oraz serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Copyright © 2017 Fundacja Edukacja przez Media

Góra