Szok! Szwecja edukacyjnym Trzecim Światem

WTO i Międzynarodowego Funduszu Walutowego w ciągu kilkunastu lat Szwecja spadnie do rangi kraju trzeciego świata. Jedną z przyczyn będzie nie tylko systematyczne obniżanie poziomu życia, ale też fatalny stan oświaty.

Jak informuje Nczas.com „Szwecji brakuje aż 60 tysięcy nauczycieli. To prawdziwa katastrofa dla tamtejszego systemu edukacji podstawowej i średniej. Dla porównania – Polska ma 4 razy więcej mieszkańców niż Szwecja i 600 tysięcy nauczycieli. To tak jakby w Polsce brakowało ćwierć miliona szkolnych pedagogów.”

– Jedną z przyczyn braku nauczycieli to narastający poziom agresji i wręcz przestępczości we wszystkich szkołach. drugi to placówki w strefach non go – gdzie w praktyce nie działa już szwedzkie państwo. Tam – jak w niektórych dzielnicach Malme, czy Sztokholmu sytuacja już całkowicie wymknęła się spod kontroli – twierdzi portal internetowy.

Sytuacje jak z zeszłego roku, kiedy 17-letni Afgańczyk zabił innego nastoletniego Afgańczyka na oczach nauczycieli i uczniów nie zachęcają ciała pedagogicznego do resocjalizacji… tfu, asymilacji przybyszów z wszystkich stron świata.

RW/Nczas.com

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Najpopularniejsze

Wszystkie prawa zastrzeżone. Możesz udostępniać treści portalu Lewy.pl w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie treści w części lub całości przez inne redakcje oraz serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Copyright © 2017 Fundacja Edukacja przez Media

Góra