Ekolodzy w ramach protestu palili opony!

jbzdy.pl

Ciężko o większą hipokryzję. „Ekolodzy” z grupy ZAD, którzy w piątek protestowali koło Notre-Dame-des-Landes w ramach demonstracji… palili opony!

Demonstranci podpalili barykady z opon i wywrócili znajdujące się na drodze samochody, aby uniemożliwić przedostanie się do ich obozu policjantom.

– Na miejscu pojawiło się także blisko 20 traktorów blokujących drogę. Do przedostania się do obozowiska i rozproszenia ekologów funkcjonariusze policji używają granatów z gazem łzawiącym i wozów opancerzonych – czytamy na polskatimes.pl.

ZAD powstało w celu powstrzymania budowy lotniska w Nantes. Pomimo tego, że plany porzucono, zaś rząd nakazał eksmisję członków organizacji, około 200 ekoterrorystów wciąż przebywa na miejscu.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Najpopularniejsze

Wszystkie prawa zastrzeżone. Możesz udostępniać treści portalu Lewy.pl w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie treści w części lub całości przez inne redakcje oraz serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Copyright © 2017 Fundacja Edukacja przez Media

Góra