Według Ziemkiewicza, Żydzi wypowiedzieli „nam wojnę i prowadzi ją – przy całkowitej bezradności polskich władz – bardzo sprawnie i bezwzględnie”

fot. Jan Bodakowski

Szokująca bezczynność prezydenta Dudy, który podczas Marszu Żywych nie reagował na kłamstwa żydowskiego prezydenta szkalującego Polskę i Polaków spotkały się z krytyką Rafała Ziemkiewicza, który na portalu Interia opublikował tekst „Czy Izrael jest głupi?”.

Zdaniem Rafał Ziemkiewicz „przez wiele lat ulegaliśmy złudzeniu”, że antypolska kampania nienawiści po adresem Polski „to kwestia nieporozumień” i, „że przy dobrej woli obu stron można wszystko to odplątać”. „Pierwszym naiwnym był (…) Lech Kaczyński, inicjator stworzenia muzeum „Polin””.

Według Rafała Ziemkiewicza dziś izraelscy politycy wykorzystują „nienawiść do Polski i Polaków. A zza nich wyglądają jeszcze paskudniejsze gęby międzynarodowych szantażystów, gotowych na wszystko, by wycisnąć z Polski miliardowy haracz pod pozorem „restytucji mienia””.

W opinii Rafała Ziemkiewicza „polityczna konfiguracja żydowskich przywódców wypowiedziała nam wojnę i prowadzi ją – przy całkowitej bezradności polskich władz – bardzo sprawnie i bezwzględnie”.

Jak przypomina Rafał Ziemkiewicz „trzy główne izraelskie gazety poinformowały świat, a wszystkie światowe media to powtórzyły i na tym właśnie skupiły swą uwagę, że prezydent Izraela, Reuwen Riwlin, pouczył Polskę o jej odpowiedzialności za holocaust. Już nie w formule „byli Polacy, którzy”. Rivlin (…) Oznajmił, że obozy zagłady założyli wprawdzie Niemcy, ale nie mogłyby one działać, gdyby nie pomagała w tym i nie chciała tego Polska”.

W opinii Rafała Ziemkiewicza „Polska została przed całym światem skopana, rozjechana walcem i wdeptana w błoto. A prezydent RP stał obok (choć na niektórych zdjęciach widać go wypchniętego do drugiego rzędu) i, jak to on, uśmiechał się poczciwie, nie protestując”.

Rafała Ziemkiewicza bylwersuje to, że „po publikacji izraelskich dzienników prezydent oznajmił na twitterze, że takie słowa z usta Reuwena Rivlina nie padły. Niestety, dopóki publikacji nie dementuje sam Rivlin, tłit naszego prezydenta i podjęcie go jako obowiązującej narracji przez polski MSZ tylko dopełnia obrazu całkowitej klęski. Izraelskie media bowiem trzymają się swego twardo, powołując się na hebrajski stenogram, który otrzymały oficjalnie z kancelarii swego prezydenta”.

Jak przypomina publicysta „niemal jednocześnie ze stenogramami antypolskiego wystąpienia Rivlina pokazały się w światowych mediach informacje o naciskach rządu USA na Izrael, żeby odpuścił Polsce i wyciszył konflikt z nią, bo USA uważają ją za ważnego sojusznika, a spór między ważnymi sojusznikami jest w tej chwili USA bardzo nie na rękę”. Zdaniem publicysty „rząd Izraela, wzmagając nacisk na drugiego „ważnego sojusznika”, nie tylko skopał tyłek Warszawie, ale też zagrał na nosie Waszyngtonowi. Nawet więcej niż „zagrał”, po prostu sobie zakpił z Trumpa i upokorzył go”.

W opinii Rafała Ziemkiewicza Izrael „wraz z całym współpracującym z nim konglomeratem żydowskich organizacji o globalnym zasięgu, prowadzi od lat politykę z pozycji siły (…) Narzucają ten model stosunków, w którym można ich tylko albo prześladować, albo nieustannie za dawniejsze prześladowania przepraszać, przy czym żadne przeprosiny ani zadośćuczynienie nigdy nie będą uznane za wystarczające, by historyczne porachunki ostatecznie zamknąć”.

Kończąc swój artykuł Rafał Ziemkiewicz spekulował, że zmiany demograficzne, wzrost liczby antyżydowskich muzułmanów i murzynów doprowadzi do klęski polityki żydowskiej. Polityka Żydów, poniżających swoich potencjalnych sojuszników, wydaje się więc być szaleństwem.

Komentując opinie Rafała Ziemkiewicza muszę stwierdzić, że jesteśmy świadkami bankructwa wszelkich filosemickich urojeń. Od wielu lat opisuje relacje Żydów z Polakami, i takie filosemickie urojenia obecne wśród wielu osób z środowiska PiS były mi obce. Gdy dotychczasowi filosemici są zaszokowani zachowaniem Żydów, mnie zachowanie Żydów nie szokuje bo od lat jestem świadomy nienawiści Żydów do Polaków i katolicyzmu. Kwestią otwartą pozostanie to jak w obliczu takiej sytuacji zachowają się dotychczasowi filosemici, czy dalej będą brnęli w szaleństwo swoich filosemickich urojeń czy odrzucą swoje filosemickie urojenia i zmierzą się z wyzwaniami stojącymi przed Polską i Polakami.

Jan Bodakowski

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Najpopularniejsze

Wszystkie prawa zastrzeżone. Możesz udostępniać treści portalu Lewy.pl w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie treści w części lub całości przez inne redakcje oraz serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Copyright © 2017 Fundacja Edukacja przez Media

Góra