Watykan wypożycza tiary i ornaty na pokaz modowy! „To hołd dla Kościoła”…

Po raz pierwszy w historii Watykan zgodził się wziąć udział w wydarzeniu modowym, wypożyczając na specjalną wystawę w Nowym Jorku m.in. szaty liturgiczne papieży, które nigdy do tej pory nie opuściły Kaplicy Sykstyńskiej.

Met Gala to wielkie wydarzenie modowe, w którym biorą udział główne gwiazdy show biznesu, modelki, projektanci mody, celebryci

– informuje m.in. Bibula.com

Jak podaje serwis „Gala otwiera doroczną wystawę „Heavenly Bodies: Fashion and the Catholic Imaginations” (Niebiańskie Ciała: Moda i Katolickie Obrazy” w Metroopolitan Muzeum of Art w Nowym Jorku. Tegoroczną galę poprowadziły m.in. Rihana, przebrana w frywolny strój z inspirowaną biskupią tiarą oraz Katy Perry, która pojawiła się na scenie z dwumetrowymi anielskimi skrzydłami. Większość zaprezentowanych strojów nawiązywało do szat kapłańskich. Obecne były krzyże i ornamenty”.

Komisarz wystawy Andrew Bolton podkreślił, że dwa lata negocjował ze Stolicą Apostolską warunki udostępnienia eksponatów. Stolica Apostolska zgodziła się na ich wypożyczenie pod warunkiem, że papieskie szaty i insygnia będą eksponowane w osobnych salach, a nie razem z „dziełami” kreatorów mody.(…)

– opisuje wydarzenie Bibula.com

Madonna zaśpiewała w habicie franciszkańskim, a modelka Victoria Secret Stella Maxweel pojawiła się w sukni z wizerunkami Maryi.(…) W obronie strojów przygotowanych przez gwiazdy wypowiedział się kardynał Timothy Dolan, arcybiskup Nowego Jorku, który również pojawił się na gali. „W katolickim wyobrażeniu, Prawda, Dobro i Piękno mają imię: Jezus Chrystus” – napisał na Twitterze. I dodał, że wspomniane przymioty znajdują odzwierciedlenie we wszystkim, „nawet w modzie”

czytamy dodatkowo na Wprost.pl

W przekonaniu Justiny McCaffrey, uznanej   projektantki,  te stroje  nie mają na celu wyśmianie Kościoła, ale raczej „celebrację” i „złożenie hołdu Kościołowi” przez projektantów.

AW/bibula.com/wprost.pl

 

 

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Najpopularniejsze

Wszystkie prawa zastrzeżone. Możesz udostępniać treści portalu Lewy.pl w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie treści w części lub całości przez inne redakcje oraz serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Copyright © 2017 Fundacja Edukacja przez Media

Góra