Getto ławkowe i szykany dla prawicowych studentów? Komitet Antyfaszystowski na UW działa…

Wzięli udział w pochodzie pierwszego maja ulicami Warszawy. Teraz są straszeni wyrzuceniem z uczelni, na podstawie brania udziału w legalnym pochodzie oraz nieuwiarygodnionego donosu.

Kilkunastu wykładowców akademickich z UW i PAN w tym; prof. Środa, prof. Leder, prof. Matczak i prof. Kochanowski, dr Mikołaj Ratajczak, dr Ewa Majewska, dr Rafał Suszek, dr Magdalena Gawin, dr hab. Michał Kozłowski, mgr Michał Siermiński, dr hab. Jakub Urbanik, prof. dr hab. Marcin Matczak, mgr. Halina Przychodzeń, dr Szymon Charzyński, dr Matylda Szewczyk, oraz mgr Dominika Pyzowska podpisało się pod listem Studenckiego Komitetu Antyfaszystowskiego, który domaga się od rektora wydalenia z UW czterech studentów–narodowców.

Natomiast godnie reprezentują  uczelnie środowiska skrajnie lewicowe oraz Studenckiego Komitet Antyfaszystowski , któremu nie na rękę są narodowcy. Ostatnią „honorową i godną” akcją  SKA była okupacja Pałacu Arcybiskupów Warszawskich  przy ulicy Miodowej. Doszło wtedy nawet do przepychanek z policją, gdzie wprost mówili co im przeszkadza:

„Skoro kuria ma prawo przyjść do naszych domów i zakazywać nam aborcji lub kazać naszym dzieciom, młodzieży uczyć się religii to my też mamy prawo tutaj być”.

AW/PAP/wp.pl

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Najpopularniejsze

Wszystkie prawa zastrzeżone. Możesz udostępniać treści portalu Lewy.pl w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie treści w części lub całości przez inne redakcje oraz serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Copyright © 2017 Fundacja Edukacja przez Media

Góra