Absurdy ministra Glińskiego, jacht i promocja Polski na oceanie, czyli miliony w błoto

Owszem, rządy PO-PSL znały grubsze afery, ale PiS celuje w bardziej absurdalne. Oto kiedy media ujawniły, że projekt Polska 100 Polskiej Fundacji Narodowej kosztował ponad 11 mln zł i to nie licząc zakupu jachtu!

Fot. za PFN/pfn.org.pl

Ten miał sobie pływać z Mateuszem Kusznierowiczem po całym świecie i proponować Polskę. Kusznierowicz teraz jest podpadnięty w PiS więc zmiana planów, a jacht przez trzy lata jak stał w stoczni we Francji (pomimo olbrzymich poniesionych kosztów) tak stoi… bo spartolono umowę.

Za to najlepsze jest tłumaczenie Glińskiego:

„Nie 20 milionów, tylko ok. 14 (…) milionów – włącznie z zakupem łódki i nie dla pana Mateusza [Kusznierewicza] tylko dla Polskiej Fundacji Narodowej – czyli dla nas wszystkich” (Minister Piotr Gliński, dziś PiS, wcześniej: Unia Wolności).

Bez komentarza…

Wyroi

 

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Najpopularniejsze

Wszystkie prawa zastrzeżone. Możesz udostępniać treści portalu Lewy.pl w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie treści w części lub całości przez inne redakcje oraz serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Copyright © 2017 Fundacja Edukacja przez Media

Góra